wtorek, 4 sierpnia 2009

Firma przyjazna matce


Dużo się słyszy o firmach przyjaznych matce. O tym, że przy zakładach pracy tworzone są żłobki, przedszkola, że kobieta może spokojnie karmić dziecko piersią, że jest bezpieczna również jeśli chodzi o gwarancję zatrudnienia. Najwięcej można o tym przeczytać w czasopismach dla przyszłych mam. Wygląda to wszystko pięknie i aż chcę się krzyczeć z radości, tylko ja się pytam gdzie są te firmy??

W swojej dotychczasowej karierze jeszcze nie udało mi się trafić na takiego pracodawcę, który tak by się troszczył o swój personel. Bywało lepiej i gorzej ale nikt nie dbał o "świeżo upieczoną" matkę. Młoda Matka często traktowana była/jest jako pasożyt, koszt dla pracodawcy. I teraz w czasach kryzysu się to zmieniło?? Teraz kiedy wprowadzono pakiet antykryzysowy i pracownik nie ma nic do powiedzenia a pracodawca tnie koszty, firma będzie tworzyła dla dzieci pracownika żłobki i przedszkola??

Nie znam firmy przyjaznej matce, która by rzeczywiście istniała. Takie firmy, śmiem przypuszczać w dużej mierze istnieją tylko na papierku. Znam tylko jedną osobę, która pracuję w firmie "przyjaznej matce". To mężczyzna. Właśnie zastanawia się nad złożeniem wypowiedzenia bo Jego zdaniem to co się tam dzieję to dosłownie i w przenośni "kołchoz". Z kolei koleżanka, która pracowała w tej firmie bardzo szybko się z nią pożegnała. Czy taką firmę można nazwać przyjazną matce?? Nie sądzę. Firma jest uznana za taką ale nikt nie słyszał o ewentualnych żłobkach, przedszkolach o przyjaznej atmosferze nie wspominając.

Może ktoś mnie uświadomi gdzie są takie firmy, chętnie bym się tam zatrudniła i rzetelnie, uczciwie oddała się pracy na rzecz pracodawcy.

1 komentarz:

  1. Sądze, że jest to podobny case do firm proekologicznych... slogan brzmi super i jest na czasie, koszt? jedynie nadruk na papierze, a rzeczywistość i tak pozostanie rzeczywistością. Marketing uwielbia takie misje firm. Dzięki temu mają wokól czego pracować...
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń