środa, 2 czerwca 2010

Praca na zastępstwo


W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej ofert pracy na ... zastępstwo. I w sumie nie ma się co dziwić, zbliżają się wakacje, pracownicy etatowi chcą korzystać z zasłużonego urlopu a prace musi ktoś wykonać.

Umowa na zastępstwo to rodzaj umowy na czas określony. Pracodawcy mogą zawierać tego typu umowy w celu zapewnienia zastępstwa pracownika nieobecnego z przyczyn uzasadnionych np. z powodu choroby, urlopu wychowawczego, urlopu bezpłatnego.

Praca na zastępstwo to idealne rozwiązanie dla studenta, bezrobotnego albo osoby, która chce się "wkręcić" do branży. Często bowiem nie kończy się na zastępstwie. Wymogiem są kwalifikacje, często wąskie kwalifikacje.

Umowa na zastępstwo ma jednak pewne słabe strony - okres wypowiedzenia to jedynie 3 dni bez konieczności podawania przyczyn i nie chroni kobiet w ciąży przed zwolnieniem. Taka umowa nie jest przedłużana do porodu.

Niestety nie wszyscy rekruterzy w redagowanym przez siebie ogłoszeniu podają tak istotną kwestie w warunkach pracy jak "praca na zastępstwo", niekiedy taką informację otrzymujemy dopiero na rozmowie kwalifikacyjnej albo co gorsza przy podpisaniu umowy. Warto zatem już w trakcie pierwszej rozmowy, rozmowy telefonicznej upewnić się co do rodzaju umowy o pracę, o która się ubiegamy...

źródło: zdjęcie www.wspolczesna.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz