Prawie 170 tys. Polaków rozpoczyna co roku studia podyplomowe. Pracodawcy doceniają chęć podwyższania kwalifikacji, ale nie kosztem doświadczenia.
Ukończone studia podyplomowe to nie wszystko. Dla pracodawcy najważniejsze jest doświadczenie. Dlatego lepiej nie rozpoczynać studiów podyplomowych bezpośrednio po obronie pracy magisterskiej.
Warto rozpocząć studia podyplomowe, specjalizacyjne po uzyskaniu zatrudnienia, po zdobyciu praktyki i w momencie kiedy już wiemy czym się chcemy zajmować w przyszłości.
Nie należy również koncentrować się tylko i wyłącznie na edukacji bowiem trzeba pamiętać o wadze doświadczenia bardzo istotnego przy znalezieniu nowej pracy bądź przy awansie.
Studia podyplomowe są atutem pracownika jednak rzadko się zdarza aby pracodawca premiował edukację swojego podwładnego. Dlaczego??
Otóż pracodawcy często nie jest w smak dawać podwyżkę podwładnemu. Znacznie wygodniej mu powiedzieć, że u niego w pracy nie potrzebny jest pracownik z tytułem magistra, po ukończonych studiach podyplomowych, że on nie dysponuje takimi stanowiskami. Nie mniej jednak z wiedzy jak najbardziej skorzysta i trudno przewidzieć czy utrzymalibyśmy obecne stanowisko, znaleźli nowe bez tego papierka...
źródło: www.rp.pl
środa, 14 października 2009
Ważne umiejętności, nie papier??
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
to jest trochę błędne koło... nie masz syplomu, nie przyjma, nie masz doświadczenia, nie przyjmą... wychodzisz wczesniej z pracy lub nie siedzisz pogodzina bo masz studia podyplomowae, ,też źle...
OdpowiedzUsuń